Poradnie studenckie

Sieć poradni na UMK

Nasz Uniwersytet wchodzi w skład konsorcjum Young Universities for the Future of Europe, realizującego projekt, którego celem jest stworzenie i testowanie modelu Uniwersytetu Europejskiego – otwartego, nieelitarnego i integrującego różne środowiska. Jednym z istotnych celów projektu jest wzmacnianie relacji pomiędzy społecznościami akademickimi a społecznościami miast i regionów, w których funkcjonują uniwersytety.

Sieć Poradni Studenckich UMK została stworzona właśnie z myślą o zacieśnianiu więzi uczelni z otoczeniem społecznym. Poprzez tę platformę studenci – pod merytoryczną opieką naukowców i dydaktyków – dzielą się zdobytą na Uniwersytecie wiedzą i doświadczeniem, odpowiadając na pytania, służąc poradą i wsparciem merytorycznym. Naszym celem jest być bliżej mieszkańców i ich spraw, a także popularyzowanie specjalistycznej, aktualnej wiedzy o świecie.

Wirtualne poradnie to miejsce, gdzie mieszkańcy bezpłatnie, w formie elektronicznej mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Aby skorzystać z naszych usług, wystarczy znaleźć interesujący Państwa obszar i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat zakresu działalności Poradni, ich trybu pracy i zasad udzielania porad, które znajdują się na poszczególnych podstronach.

Poradnie to tylko część działań skierowanych do społeczności lokalnej. Chcesz wiedzieć więcej o YUFE i ofercie dla mieszkańców? Zajrzyj tutaj

Poradnie studenckie